Sukcesy AWF Biała Podlaska i UMCS Lublin na AMP
Czerwiec
10
2021

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wygrał turniej mężczyzn Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. Natomiast studentki AWF Biała Podlaska zdobyły brązowy medal w turnieju kobiet. Puchar za trzecie miejsce wywalczyły również reprezentantki UMCS Lublin na zawodach AMP w piłce nożnej kobiet.

Złote medale na AMP w koszykówce 3x3 mężczyzn, które odbyły się w Wilkasach 7-9 czerwca 2021 roku zdobył UMCS Lublin w składzie: Kamil Waniewski, Krzysztof Wąsowicz, Wojciech Matysek i Szymon Jaworski (fotografia slider strona główna). Równolegle trzecie miejsce wywalczyły reprezentantki AWF Biała Podlaska, grające w składzie: Nikola Adamczyk, Aleksandra Iwaniuk, Karolina Zieniewska i Weronika Karpiszuk (fotografia aktualność).

---

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie sięgnął po brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet, które zostały rozegrane w dniach 6-9 czerwca 2021 roku w Szczecinie. Dla UMCS Lublin to również drugie miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów.