Połowa medali dla Lublina! - podsumowanie AMP w lekkiej atletyce
Wrzesień
18
2020

Za samą klasyfikację generalną do naszego województwa z Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce przyjeżdża szesnaście medali. Kilkadziesiąt medali więcej zdobyli studenci lubelskich uczelni za klasyfikacje w typach uczelni. To jedne z najlepszych wyników w historii!

Największy sukces odniosła Anna Dąbrowska studiujące na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, która okazała się najlepsza w konkursie rzutu dyskiem. Jednocześnie wygrała czerwony beret, symbolizujący najwybitniejszą postać sportu akademickiego w historii, Halinę Konopacką, która zdobyła pierwszy złoty medal olimpijski dla Polski startując właśnie w czerwonym berecie. – To dla mnie naprawdę wielkie wyróżnienie – mówiła z radością zawodniczka należąca do programu Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie.

Alicja Wrona z Politechniki Lubelskiej wywalczyła dwa medale - ustanawiając swój najlepszy czas na 100 metrów i zdobywając brązowy medal oraz na dystansie 200 metrów, uzyskując drugi wynik Akademickich Mistrzostw Polski. Aleksandra Osiak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie sięgnęła po srebrny medal w rzucie młotem.

Najwięcej medali zdobyli reprezentanci UMCS Lublin. Szymon Żywko będący w świetnej dyspozycji wygrał biegi na 1500 i 3000 metrów, a Szymon Mazur zdobył złoto w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Mateusz Kwaśniewski okazał się najlepszy w konkursie rzutu oszczepem. A na sam koniec jeszcze sztafety męskie UMCS Lublin dołożyły medale: 4x100m złoto (w składzie: Karol Kania, Cezary Mirosław, Michał Kitliński, Daniel Stempurski) i 4x400m srebro (w składzie: Karol Kania, Kamil Oleszek, Michał Kitliński, Cezary Mirosław).

Z naszego województwa w skoku wzwyż wygrał Barłomiej Bedeniczuk z AWF Biała Podlaska, a skok w dal jego kolega z uczelni - Piotr Tarkowski, którzy dołożył ponadto brązowy medal na 100 metrów ustanawiając swoją nową życiówkę. Katarzyna Bargielska ucząca się na AWF Biała Podlaska zajęła drugie miejsce w skoku w dal, a Izabela Jastrząb z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie trzecie miejsce na 200 metrów.

Szczegółowe wyniki z Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce znajdują się w komunikacie na stronie ampy.pl