Żyśko zdobywa dwa medale - AMP we wspinaczce sportowej
Wrzesień
27
2020

Dwa indywidualne medale wywalczyła Agaty Żysko z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet zajął Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na AMP we wspinaczce sportowej.

Agata Żyśko z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zdobyła brązowy medal w konkurencji bouldering oraz we wspinaczce na trudność. Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej odbyły się na dniach 24-27 września 2020 roku w Katowicach.

W generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zajął trzecie miejsce (indywidualnie dwa srebrne i jeden brązowy medal w klasyfikacji Uniwersytetów wywalczyła dla UMCS Lublin Natalia Woś).

Szczegółowe wyniki zawodów AMP we wspinaczce sportowej znajdują się na stronie ampy.pl