UMCS Lublin na podium AMP w piłce ręcznej!
Czerwiec
14
2021

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie został wicemistrzem AMP w piłce ręcznej kobiet oraz sięgnął po brązowy medal na zawodach AMP w piłce ręcznej mężczyzn.

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej kobiet zostały rozegrane w dniach 10-13 czerwca 2021 roku w Chorzowie. Turniej wygrały studentki AWF Katowice, a reprezentantki UMCS Lublin (fotografia aktualność) oprócz wywalczonego wicemistrzostwa, zajęły także pierwsze miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów.

Męska ekipa UMCS Lublin (fotografia slider strona główna) wywalczyła za to brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn, które równoległe odbywały się w Katowicach i Siemianowicach Śląskich. Trzecie miejsce na podium dało UMCS Lublin pierwsze miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów.