11
2020

We wtorkowy wieczór odbyła się Gala Sportu Akademickiego AZS Lublin. Największe powody do radości z lubelskich klubów miał AZS UMCS, którego reprezentanci zdobyli niemal wszystkie wyróżnienia.

Poznaliśmy najlepszego sportowca, najlepszego trenera, najpopularniejszego sportowca oraz nadzieję sportu akademickiego AZS Lublin. Trzy z czterech nagród otrzymali przedstawiciele AZS UMCS!

Nagroda w kategorii “Najlepszy Sportowiec” trafiła do Sofii Ennaoui. Lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 1500 metrów w tym sezonie sięgnęła po tytuł indywidualnej i drużynowej mistrzyni Polski. Poprawiła także 39-letni rekord kraju na dystansie 1000 metrów.

Najlepszym trenerem został z kolei Tomasz Bielecki. Szkoleniowiec, który od lat pracuje na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej doprowadził drużynę piłkarzy do historycznego akademickiego wicemistrzostwa Polski. W historii zapisywał się jednak nie tylko w tej edycji AMP. W poprzednich również zajmował miejsca na podium: w piłce 11-osobowej czy futsalu.

Nadzieją sportu akademickiego został skoczek wzwyż, Jakub Hołub. Podopieczny trener Beaty Hołub zanotował zdecydowanie najlepszy rok w karierze. 18- latek sięgnął po srebro seniorskich mistrzostw Polski, brąz MP U23 oraz tytuł drużynowego mistrza kraju.

W głosowaniu na najpopularniejszego sportowca zwyciężyła reprezntującą Uniwersytet Medyczny, Inga Dynowska. Zawodniczka sekcji trójboju siłowego to tegoroczna absolwentka na kierunku stomatologia.

Autor: Kamil Wojdat