2. Lubelski Duathlon

Już 28 kwietnia 2019 roku mamy przyjemność zaprosić wszystkich sympatyków biegania oraz jazdy na rowerze na 2. Lubelski Duathlon. Tym razem rywalizacja odbędzie się na stoku narciarskim Globus Ski oraz terenach przynależnych. Zawody odbędą się w formule cross country, czyli zmagań w terenie z dużymi - jak na miasto - przewyższeniami, co jest bardziej widowiskowe niż zawody uliczne. 

Pierwsza edycja Lubelskiego Duathlonu odbyła się 23 września 2018 roku podczas otwarcia nowego parku przy ul. Zawilcowej. Impreza była częścią oficjalnych obchodów 700 - lecia naszego miasta. Udział w nim wzięło prawie 200 uczestników, w tym 50 dzieci. Lubelski Duathlon jest jedyną tego typu imprezą organizowaną na terenie Lublina, przez co cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy i rowerzystów. Na starcie pierwszej edycji stanęli m. in. przedstawiciele polskiej sceny kabaretowej, lubelskiego środowiska naukowego, zawodnicy znanych grup kolarskich i triathlonowych oraz amatorzy z Lublina i regionu. 

Poza wyścigiem dla dorosłych odbędzie się ponownie rywalizacja najmłodszych duathlonistów. Trasa będzie składała się z dwóch etapów: bieg i jazda na rowerze. Dystans zostanie dostosowany do wieku uczestników. 

 

Po szczegóły zapraszamy:
strona WWW 
Facebook

Facebook

Youtube

Instagram

Wspierają nas